Na lyžiarskom kurze v Ski stredisku Jasná

V dňoch 06.03.2016 – 11.03.2016 sme boli na lyžiarskom kurze v Ski stredisku Jasná v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry. Kurzu sa zúčastnilo 45 žiakov a 4 pedagógovia, ktorí boli ubytovaní na chate Kosodrevina v nadmorskej výške 1500 m.

V prvý deň výcviku boli žiaci rozdelení do 4 družstiev podľa výkonnostnej úrovne. Tí, ktorí  stáli prvýkrát na lyžiach, postupne zvládli základné lyžiarske pohybové zručnosti a návyky – jazdu na vleku, zjazd šikmo svahom, obojstranný oblúk a pod. Zručnejší si zdokonalili techniku lyžovania, každý v rámci svojich možností, pričom väčšina z nich zlyžovala obe strany Chopku.

V stredu poobede sme  sa všetci vyviezli kabínkou pod Chopok a urobili výstup na vrchol Chopku, ktorý je v nadmorskej výške 2024 m. Bolo krásne slnečné počasie, zhotovili sme veľa fotografií, na Kamennej chate sme si dali čaj, kávu a potom sme sa šmýkali po zadkoch dolu až k našej chate. Bolo to zábavné a očarujúce.

Žiaci plnili počas kurzu nielen výcvikový plán, ale aj denný režim a ich činnosť bola hodnotená na večerných rozkazoch. V posledný večer sme urobili vyhodnotenie a každý zo žiakov dostal účastnícky diplom a malú sladkosť.

Plní krásnych zážitkov sme sa vrátili domov, kde nás netrpezlivo čakali naši najbližší. Niektorí z nás už mysleli aj no to, že niečo podobné by sme mohli zopakovať aj o rok.